Софія Федина під час фестивалю “Дзвони Лемківщини”: Ми повинні вимагати, щоб депортація українців нарешті була названа злочином проти українців!

Сьогодні, зокрема, маючи комунікацію з представника місцевої влади, які позиціонували, що фестиваль це аполітично. Насправді саме тут стоїть питання великої політики.

На цьому наголосила народний депутат України від Європейська Солідарність член Президії Світової федерації українських лемківських об’єднань Софія Федина/ Sofiya Fedyna під час 22-го Міжнародного фестивалю «Дзвони Лемківщини» на Монастирищині. Вона також нагадала, що у Верховній Раді України лежить два законопроєкти про визнання депортації українців з Закерзоння 1944-1951 років злочином.

«Один законопроєкт, поданий «слугами» у вересні 2019 року. Він вже втратив свою валідність, тому ми з колегами подали другий законопроєкт. Але ані той, ані другий не виносять у сесійну залу. Це є найприкріше, тому що лемки – велика частина української нації і зло має бути покаране. І те зло, яке повторилося московською федерацією у 2014 році, – це саме тому, що ми не прибили московську комуністичну гідру і не покарали її за злочини. Саме тому сьогодні це питання має бути на порядку денному!Тому, маючи нагоду, звертаюся до усіх небайдужих громадян вимагати від своїх депутатів, від місцевої влади, щоб вони зверталися до Верховної Ради України з вимогою прийняти законопроєкт 5188 і щоб депортація українців нарешті була названа злочином проти українців», – акцентувала Софія Федина.