Фестиваль “Дзвони Лемківщини” – спосіб нагголосити всьому світу, що депортація лемків – це був геноцид українського народу

22-ий Міжнародний фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» на Монастирищині, що проходить 7-8 серпня, зібрав лемків з різних куточків України. Запалювання ватри, концерт, святкові виступи народних аматорських гуртів, дефіле у традиційному лемківському одязі, частування лемківською мішанкою від Солідарна Молодь – Тернопільщина – програма була насичена, цікава, драйвова та смачна.

Утім, усе це лише спосіб зробити момент зустрічі лемків з усієї країни урочистішим і святковішим, а основна мета фестивалю – нагадати усьому світу, що 77 років тому протягом 1944-1951 років злочинними комуністичними режимами СРСР та Польщі було здійснено геноцид над понад 482-ма тисячами українців, їх звичаями, культурою, мовою, вірою та їх життям.

Саме тому, сьогодні основне завдання, що стоїть перед нами, – це домогтися визнання на законодавчому рівні депортації лемків геноцидом проти автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини. Власне, відповідний законопроєкт уже подали народні депутати від Європейська Солідарність Софія Федина/ Sofiya Fedyna та Микола Княжицький.