Вимагаємо у Тернопільської обласної ради засудити будь-які спроби влади зазіхнути на перегляд закону про українську мову, – заява Тернопільської територіальної організації партії ЄС

Представники монобільшості Зеленського постійно здійснюють наступ на українську мову у Верховній Раді і хочуть обмежити її використання. Цього разу завдяки проукраїнським силам у Парламенті, якою є «Європейська Солідарність», вдалося відбити атаку на українську мову – скандальний законопроект 5545, ініціатором якого виступила команда промосковських слуг Потураєв і Кравчук, зібрав 204 голоси за включення до порядку денного з необхідних 226-ти, а тому його не розглядали!

Серед тих, хто атакував українську мову за включення до порядку денного проголосували спільно 172 слуги народу, серед яких і представники Тернопільщини, та 15-ть нардепів ОПЗЖ. Це не перший випадок, коли «слуги народу» намагаються відтермінувати введення закону України про мову, а відтак – знівелювати його взагалі! Так було з освітою влітку минулого року, зі споживчими відносинами взимку. Так зараз є із законопроектом 5545. Що пропонують «слуги»? Відтермінувати на невизначений термін так би мовити до завершення карантину, який невідомо коли завершиться, норму, яка каже, що демонстрація всіх фільмів і серіалів, як в кінотеатрах, так і на телебаченні має здійснюватися виключно державною мовою.Ця антиукраїнська норма вводиться під впливом тих виробників продукції, які є найбільшими виробниками продукції для країни-агресора, для Російської Федерації. І хочуть без перекладу заполонити український ефір телебачення і кінематографа. Ця норма, насправді, позбавляє роботи величезної кількості працівників української кіногалузі, за рахунок залучення студій, акторів, сотень інших творчих працівників до створення україномовного перекладу фільмів і озвучки. Ці люди в умовах карантину виживають. Ця норма викидає їх на вулицю. Ця норма не для кого не була несподіванкою тому що ми і відтермінували в дію введення цієї норма на два роки, для того, аби ті хто виробляє продукт, підготувалися до цього.Ми наголошуємо, що підтримка української мови – це підтримка української преси, книговидання, кіно, музики… І тут величезний потенціал розвитку, який «слуги народу» не помічають. Адже для цього треба дивитися на питання з української точки зору, а не з «посередині» чи з «какая разніца».Наша мова – це на просто слово, це не просто гуманітарна політика, це головний наш захист від агресора. Це захист Києва, Тернополя, Харкова, Одеси. Це неоціненно, і це мала би розуміти влада країни, яка чинить опір російській агресії. Не допустимо знищення закону про мову!

Саме тому, ми вимагаємо скликати позачергову сесію Тернопільська обласна рада і будемо ініціювати також скликання позачергових сесій усіх рівнів органів місцевого самоврядування, аби дати оцінку таким діям влади та народних депутатів від Тернопільщини й засудити будь-які спроби зазіхнути на перегляд закону про мову!