Ірина Шумада про ініціативу ЄС: Примусового переведення виплат пенсій на картки з 1 вересня не буде!

Фракція Європейська Солідарність – Тернопільщина у Тернопільській обласній раді ініціювала звернення щодо скасування постанови Кабміну №277 від 29 березня 2021 року про примусове переведення пенсій через банківські установи, що мало вступити в дію з 1 вересня 2021 року.

“Сьогодні вже маємо результат – Кабінет Міністрів України скасував обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня, зберігши доставку Укрпоштою як мінімум до 1 січня 2023 року (детальніше про це у постанові: https://www.kmu.gov.ua/…/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih…)! На цьому, власне, й наполягала наша фракція. Адже банківська інфраструктура не готова до таких запроваджень. Позаяк більшість пенсіонерів просто фізично не мали би доступу до банкоматів, а відтак не могли би отримувати пенсію на картку.”, – про це написала депутат Тернопільської обласної ради від фракції “Європейської Солідарності” Ірина Шумада на своїй сторінці у Facebook.

Тернопільська область, додамо, це переважно жителі сільської місцевості. Загалом в області – понад 267 тисяч пенсіонерів і банківськими послугами користуються лише 143 тисячі осіб. Решту 124 тисячі – послугами поштової мережі.

“Саме тому, перехід процесу отримання пенсії з готівкової у безготівкову форму має відбуватися поступово і реалізовуватися як право людей, а не зобов’язання. Бо поки пропозиція їхати в карантин і оплачувати дорогу до райцентру, щоб зняти гроші з картки, виглядала як частина проблеми, а не вирішення! Працюємо далі!”, – акцентувала Ірина Шумада.