Вимагаємо реакції Тернопільської обласної ради на критичну ситуацію із захворюванням на ковід, що призводить до численних смертей в області, – заява фракції ЄС в облраді

Цифри поширення коронавірусу, і що найстрашніше, цифри смертності в Україні набувають характеру європейських і світових антирекордів. І, звичайно, протидія пандемії давно вже мала стати абсолютним пріоритетом влади і миттєвою реакцією з боку органів місцевого самоврядування. Натомість ми бачимо абсолютно протилежну картину, коли життя та здоров’я людей уже не в пріоритеті, а на порядку денному влади «слуг» – неактуальні та популістичні речі. Про це йдеться у заяві фракції ЄС у Тернопільській облраді щодо скликання позачергової сесії.

“Наша команда «Європейської Солідарності» на Тернопільщині звертається до голови Тернопільська обласна рада Михайло Головко та голови Тернопільська обласна державна адміністрація Володимир Труш з вимогою негайно скликати сесію Тернопільської обласної ради та невідкладно розглянути наше звернення щодо Регіонального плану заходів організації та проведення імунізації (вакцинації) населення проти COVID-19 в Тернопільській області, яке ми внесли на розгляд сесії ще в середині лютого поточного року. Сьогодні ситуація вкрай напружена та вимагає рішучих дій з боку органів державної влади та місцевого самоврядування, координації зусиль та дієвих рішень. Бо останні кілька тижнів Україна б’є рекорди за кількістю госпіталізацій і смертей через коронавірус. На Тернопільщині за офіційною статистикою діючі активні випадки – 10 507 хворих. У закладах охорони здоров’я краю на стаціонарному лікуванні перебувають 1 414 осіб, серед них – 1 398 дорослих та 16 дітей. На кисневій підтримці перебувають 1 279 осіб, а це майже всі госпіталізовані!!!”, – йдеться у тексті звернення.

Водночас, підкреслюється, що за безвідповідальність влади “Слуг” і «Свободи» у Тернопільській області жителі платять високу ціну від 13 до 22 життів на добу!!!

“Ми наголошуємо, що зволікання та обумовлена гра в мовчанку неприпустимі! Минуло більше року після першого випадку коронавірусної інфекції в Україні, але сьогодні не вистачає місць у стаціонарах області. Госпіталізація хворих здійснюється в ручному режимі. Не визначено регіональних центрів з надання стаціонарної медичної допомоги хворим. Незважаючи на створення опорних закладів, важкі хворі лікуються в районних лікарнях. Аби ситуація не стала ще критичнішою, широкомасштабна вакцинація населення є єдиною можливою опцією подолання наслідків пандемії. Проте, передбачених у Державному бюджеті на 2021 рік видатків на проведення безкоштовної вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19 у розмірі 2,6 млрд грн вистачить лише для 10-15% населення України. Водночас, такими темпами, як сьогодні відбувається вакцинація в Україні та, зокрема, на Тернопільщині – нам знадобиться як мінімум десять років, аби вакцинувати усіх. Наголосимо, що, в області станом на 12 квітня отримали першу дозу вакцини 15 768 осіб, що складає лише 1,48% від усіх жителів Тернопільщини!

Зараз наша команда Європейська Солідарність розробила комплексну антиковідну стратегію та покроковий план подолання наслідків пандемії, який передбачає:

 1. Розширення кількості лікарняних ліжок із підведеним киснем.
 2. Превентивне забезпечення ліками проти ковіду.
 3. Соціальний захист лікарів.
 4. Компенсація втрат українців від пандемії і обмежувальних заходів.
 5. Від меморандумів до контрактів.
 6. Бюджетне забезпечення надходження вакцин.
 7. Створення і забезпечення інфраструктури вакцинації.
 8. Розробка та узгодження з партнерами паспорту вакцинації.
 9. Забезпечення муніципального і комерційного доступу до вакцин.
 10. Створення умов для виробництва вакцин в Україні.

Відтак, ми вимагаємо:

 • Вжити всіх необхідних заходів, аби забезпечити збереження життя та здоров’я українців.
 • Звернутися до Президента України Володимира Зеленського, як до відповідального політика, який взяв під особистий контроль отримання Україною вакцини від Covid-19, та до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення області вакциною та невідкладного інформування населення Тернопільської області про те, якою вакциною, в якій кількості та в які терміни буде забезпечена Тернопільська область.
 • Притягнути до відповідальності тих, хто зірвав вакцинацію, захист лікарів, облаштування лікарень, у тому числі і киснем, зірвав закупівлю ліків та абсолютно всі процеси, які рятують життя людей”, – акцентується у тексті звернення ЄС.