Тарас Юрик: За президентства Петра Порошенка відбувалося поетапне зростання економіки, а зараз ми маємо поетапне падіння економіки

Найтриваліший період зростання української економіки відбувався за президентства Петра Порошенка, яке тривало 15 місяців поспіль. Це взагалі було найбільше досягнення з часів незалежності! А зараз ми маємо поетапне падіння економіки.

На цьому наголосив Тарас Юрик, депутат Тернопільської обласної ради від партії «Європейська Солідарність» під час ефіру на телеканалі TV-4.

«Усі дії, які відбуваються сьогодні, свідчать про те, що за цей час ні Уряд Гончарука, ні Уряд Шмигаля не взяли під контроль економічну ситуацію в країні. Адже з моменту перейняття ними справ від попередньої влади, відбувається падіння економіки і ми не можемо дати якийсь посил для того, щоб до нас йшли інвестори. Ми чуємо лише про те, що з Великої Британії будуть інвестиції, з Об’єднаних Арабських Еміратів, а тепер і з Катару, але окрім слів нічого немає. Тим паче, статистика показує зовсім іншу ситуацію – за 2020 рік був зафіксований не плюс, а вперше за 20 років мінус інвестицій на 868 млн доларів. Інвестори тікають з України», – зауважив Тарас Юрик.

Водночас, він підкреслив, що це є свідченням непрофесійності та неефективності Уряду.

«Якщо провести паралелі, то 2014 рік був не легший, взагалі був катастрофічний в плані можливостей, бо практично всі інституції не працювали. На рахунку країни в Держказначействі було 130 тисяч гривень! А коли справи переймав Уряду Гончарука, то на рахунках було 90 мільярдів гривень! Тобто ті позиції, з якими починали працювати обидва уряди Зеленського-Гончарука та Зеленського-Шмигаля, не порівняти із стартовими умовами 2014 року. Відтак, маючи певну фінансову подушку можна було ефективніше працювати і, принаймні, стримувати падіння української економіки, а не навпаки ще погіршувати становище», – акцентував Тарас Юрик.