Валерій Волинець: Мій дід був воїном УПА, тому я не міг не піти на війну на захист України

Якби не було УПА, не було би Незалежної Украї­ни, сьогодні ми на сторожі тих цінностей, за які геро­їчно віддали життя наші предки. Мій дід Гемський Григорій Петрович був во­їном Української Повстан­ської Армії, тому, коли по­чалася російсько-українська війна, я не міг залишитися вдома, пішов на фронт захи­щати Україну, – розповідає представник громадсько­го руху «Захисти Україну», кандидат в депутати до Великоберезовицької ОТГ Валерій Волинець.

– Мій дід загинув у 1946 році. Біля нашого рідно­го села Прошова є ліс, там приймали повстанці бій з НКВСниками. Ворог оточив їх і, коли стало зрозуміло, що вирватися не вдасться, дід і його бойові побрати­ми підірвали себе. Так тоді робили упівці, щоб їхні об­личчя не розпізнали і не переслідували сімей. Тіла воїнів возили по селі і хтось, мабуть, здав інформацію. Мою родину відправили в Сибір. Мамі до віку 25 ро­ків було заборонено повер­нутися в рідне село. Лише після розпаду Радянського Союзу вона була реабіліто­вана, – розповідає Валерій Волинець.

«Наша боротьба про­довжується. Я брав участь у Революції на граніті, у 2004 – у році у Помаранче­вій революції, у 2014-му – у Революції Гідності. Приклад мого діда завжди давав вели­кий поштовх і відчуття, що я зобов’язаний бути на захисті України. Тому після початку російської агресії у 2014-му пішов у зону АТО і воював до вересня 2015-го. Зараз я в команді «Європейської Со­лідарності», бо ця політична сила найбільше відстоює фундаментальні цінності, за які віддав життя мій дід, усі повстанці і Герої новітньої іс­торії. Йдеться про Незалеж­ність України. Ми – одна лінія фронту. Армія, мова, віра – Україна понад усе!».