Влада вже відібрала у Тернопільщини 150 млн субвенції, маємо рятувати місцеве самоврядування – Петро Порошенко

Вибори до місцевих органів влади, які відбудуться 25 жовтня, мають не лише локальне, але й загальнодержавне значення. Про це п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко заявив під час виступу на партійній конференції у Тернополі. Він подякував тернополянам за те, що вони дбайливо бережуть національні традиції.

«Досі згадую і дуже дякую, що запросили на прощу в Зарваницю. Всі чекали, що буде дощ, так само як і сьогодні всі чекали, що буде дуже холодно. А я кажу, не хвилюйтесь, коли ми збираємось – буде сонце», – зазначив Порошенко.

П’ятий Президент закликав Тернопільщину стати на захист децентралізації, завдяки якій вдалося залучити у місцеві бюджети значні кошти.

«Її результати втілені в нові дороги, новий транспорт,  відремонтовані школи та дитячі садки, освітлені вулиці. Бюджети розвитку під час війни було збільшено в 5-20 разів», – нагадав Порошенко.

«Але як ми дали ці гроші – так теперішня влада забирає. Протягом року вона неодноразово запускала свої клешні в кишені місцевих громад.  І зараз субвенції на розвиток ОТГ не виділяються. Було 2 мільярди гривень, стало нуль. Тернопільщина втратила 150 мільйонів державної допомоги, як постійно надавалися за часів нашої команди. Зупинено програми щодо будівництва футбольних  майданчиків, які сьогодні є прикрасою Тернополя», – зауважив Петро Порошенко. Він нагадав, що з початку реформи у Тернопільській області було зведено більше 50 футбольних полів. 

«Наполовину скорочено державні програми «Державного фонду регіонального розвитку» та «Соціального розвитку територій».

На території Тернопільської області призупинено відновлення військових частини та будівництво семи гуртожитків для військовослужбовців контрактників  Тернопільському, Бережанському, Теребовлянському і Чортківському районах. Це вже доведений факт», – констатує п’ятий Президент.

Він зауважив, що так зване «Велике будівництво», на яке забрали гроші з коронавірусного фонду – це зазвичай добудова закладених раніше об’єктів інфраструктури. Об’єкти здаються для галочки, і не доводяться до пуття – каже Порошенко.

Він також нагадав, що Тернопільщина фактично з перших днів епідемії залишилась сам на сам із хворобою, і команда Порошенка завезла у лікарні області захисну костюми для медиків, лікарські засоби, маски, окуляри та обладнання. «Наша перша битва з коронавірусом була в Тернопільській області, бо звідси почались перші спалахи захворювань і звідси була продемонстрована безпорадність влади», – зазначає лідер «Європейської Солідарності».

А тепер центральна влада намагається перекласти відповідальність на місцеве самоврядування – обурюється Порошенко.

«Єдиний шлях вирішення цих проблем – це повернення до влади команди українських патріотів і професіоналів. І починати потрібно з місцевих виборів», – переконаний Петро Порошенко.

Він наголосив, що тільки надійна, перевірена політична команда, яка має бойову фракцію у парламенті, представлена по всій Україні і єдина послідовно захищає європейські цінності, здатна протистояти «зеленим» дилетантам і проросійській ОПЗЖ.

«Тому, поки у більшості суспільства визріє думка про необхідність якнайшвидше таку владу поміняти, слід підстрахуватися професійним місцевим самоврядуванням. І саме таких людей «Європейська Солідарність» пропонує вам у якості кандидатів», – наголосив лідер партії.