«Європейська Солідарність» вимагає від Тернопільської облдержадміністрації та уряду забезпечити тестування на коронавірус усіх освітян – Степан Барна

На Тернопільщині спостерігається різке зростання кількості захворювань на коронавірус та ускладнення епідеміологічної ситуації. Офіційно в області підтвердили COVID-19 у понад 7 тисяч людей. Ця цифра з кожним днем зростає. Саме тому обласний осередок «Європейської Солідарності» вимагає від Тернопільської обласної державної адміністрації та уряду забезпечити термінове тестування на коронавірус усіх учнів, вчителів, а також вихователів дошкільних закладів та технічних працівників освітніх закладів. На цьому наголошує голова Тернопільської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Степан Барна.

Як акцентує політик, Україна підійшла до навчального сезону тотально непідготовленою, а педагоги і учні залишаються абсолютно незахищеними. Вже у перші дні навчального року деякі школи на Тернопільщині, а саме у Бережанах, Бережанському районі та в Чорткові не розпочали навчання, а окремі класи були відправлені на карантин. Від 7 вересня у червоній зоні – ще й Тернопіль, Бучацький, Гусятинський, Монастириський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони. У Чорткові, Теребовлянському районі і шостій школі міста Тернополя оголосили канікули замість осінніх через захворюваність педагогів. Інфікувалися коронавірусом вчителі у Монастириському і Чортківському районах. У Коропецькій школі захворіла третина педагогів.

«При збереженні такої тенденції за кілька тижнів в області можуть бути закриті усі школи. Хоча в освітньої сфери забрали 5 мільярдів гривень на боротьбу з коронавірусом ще навесні, зараз на те, щоб діти і вчителі були забезпечені засобами захисту, не виділено ні копійки.  Як і медична сфера на початку пандемії, сьогодні освіта залишилася без жодного забезпечення. Через відсутність стратегії у влади, у Тернопільській області захворіло понад 400 медичних працівників. І така ж ситуація може виникнути з педагогами, яких на Тернопільщині 16 тисяч.  3,5 тисячі працівників дошкільних закладів, 14 тисяч технічних працівників і 112 тисяч учнів також у зоні ризику. Бо за весь період пандемії влада Зеленського не запропонувала реального плану дій щодо подолання пандемії коронавірусу ані на центральному рівні, ані на обласному. Натомість кошти з коронавірусного фонду – майже 40 млрд. грн без проведення жодних тендерів спрямували на так зване велике будівництво доріг. У Тернопільську область не надійшло жодної одиниці апаратів штучної вентиляції легень», – зазначає Степан Барна.  

Фракція «Європейська Солідарність» у Верховній Раді подала два законопроекти, покликані підвищити рівень соціального захисту освітян в умовах карантину. Законопроект № 4021 «Про внесення змін до деяких законів України щодо додаткового фінансового забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби» і №4022 «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (щодо додаткового фінансового забезпечення педагогічних та науково-педагогічних працівників у зв’язку з дією карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби).

«Ми вимагаємо збільшення заробітної плати вчителям та запровадження доплат у розмірі 100 відсотків; обов’язкового медичного страхування педагогів, адже їхнє можливе зараження коронавірусом пов’язане з виконанням професійних обов’язків. Окрім цього, уряд має забезпечити навчальні заклади за рахунок державних коштів засобами захисту;  провести обов’язкове ПЛР-тестування учнів, вчителів і технічних працівників. Ці проекти мають бути проголосовані незалежно від партійної приналежності. Адже на кону людські життя і здоров’я. Вимагаємо скоординованих спільних дій народних депутатів України з провладної коаліції у Верховній Раді України від Тернопільщини», – наголошує Степан Барна.

За словами політика, у разі неприйняття цих законопроектів уся відповідальність за людські життя ляже виключно на монобільшість, Кабінет міністрів та особисто президента Володимира Зеленського.