Віктор Шумада: Відкриття ринку землі – це не бездумний її продаж. Це, перш за все, можливість для селян та фермерів

«Команда “Європейської Солідарності” завжди послідовно була за ринок землі, але лише за умови забезпечення певних гарантій. Наша мета була спрямована завжди на одне – захистити селянина та підтримати українського фермера. На цьому ми наголошували у наших зверненнях на сесіях Тернопільської міської ради, над цим працювали наші народні депутати від ЄС й у Верховній раді», – зазначає голова Тернопільської міської організації партії «Європейська солідарність» Віктор Шумада.  

За словами політика, закон про обіг земель сільськогосподарського призначення проголосували саме з врахування правок, які розробила й запропонувала «Європейська солідарність».

У законі йдеться про наступне: заборонили розпродаж 11 млн. га державної землі; заборонили продаж комунальної землі с/г призначення; заборонили продаж землі іноземцям та особлива заборона країні-агресору; перші 2 роки землю зможуть купляти тільки фізичні особи – громадяни України (не більше 100 га в одні руки); селяни та фермери, які мають паї, самостійно визначатимуть долю власної землі; земля, яка належить комунальній власності, муніципалітетам також заборонена для продажу.

«Це особливо важливо тепер, коли в Україні відбувається війна на три фронти: відсіч російській агресії, оборона проти пандемії коронавірусу і боротьба з кризою та захист людей. Тому відкриття ринку землі – це не бездумний її продаж. Це, перш за все, можливість для селян та фермерів», – наголошує Віктор Шумада.