Ярослава Стецько – постать, котра зробила вагомий внесок у відродження української державності – Степан Барна

Депутати Тернопільської обласної ради підтримали звернення до Верховної Ради, ініційоване фракцією «Європейська солідарність», щодо відзначення на державному рівні 100-річчя з дня народження Ярослави Стецько.

Як наголосив голова фракції «Європейська солідарність» у Тернопільській обласній раді Степан Барна, важливо вшановувати пам’ять видатних діячів, котрі зробили вагомий внесок, щоб Україна стала Незалежною державою. Однією з таких постатей, безперечно, є уродженка Тернопільщини Ярослава Стецько (у дівоцтві – Ганна Музика), жінка-легенда, яка у 18 років стала членом ОУН. Зі створенням УПА вона взяла активну участь у розгортанні медичної мережі. Була співорганізатором Червоного Хреста УПА, жіночої мережі ОУН.

– Слава Стецько – це постать, котра об’єднала весь націоналістичний рух за кордоном разом з Ярославом Стецьком. Вони зробили все, щоб був сформований Антибільшовицький блок народів, у такий спосіб сформувавши широку коаліцію тих, хто боровся з більшовизмом у той час. А потім Ярослава Стецько стала елементом єднання націоналістичного руху в Україні, очоливши Конгрес українських націоналістів, Організацію українських націоналістів, а також будучи депутатом Верховної Ради трьох скликань. Для нас надзвичайно важливо вшановувати постаті, котрі доклали багато зусиль для відродження української державності, утворення української держави, – наголошує Степан Барна.

Депутати обласної ради пропонують у звернені виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 100 річниці від дня народження Ярослави Стецько, також видати поштові конверти і поштові марки, присвячені пам’ятній даті.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*