Депутати від «Європейської солідарності» підтримали звернення громадських організацій про відновлення розслідування у справах Майдану

Депутати Тернопільської обласної ради прийняли звернення громадських організацій про відновлення розслідування у справах Майдану. Фракція «Європейська солідарність» підтримала дане звернення.

Як йдеться у документі, 21 листопада Україна відзначила шосту річницю початку Революції Гідності та вшанувала пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні. На жаль, замість доведення розслідування у справах Майдану до реальних вироків, відбулось повне зупинення слідства, вперше за шість років з моменту вчинення цього жахливого злочину.

У зверненні наголошується, що з 21 листопада правозахисниця, адвокат родин загиблих Героїв Небесної Сотні  Євгенія Закревська оголосила голодування, долучаються також інші правозахисники, а підтримку їм висловлюють численні громадські активісти та організації.  Депутати звертаються до ВР  і вимагають якнайшвидше прийняти проект закону про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань з врахуванням поправки 318 щодо позаконкурсного переведення слідчих у справах Майдану із ГПУ до ДБР.

«Йдеться про виключно процесуальні речі, які сьогодні не виконує жоден орган по відношенню до розслідування злочинів Майдану. Ця ситуація склалася у зв’язку з реформуванням генеральної прокуратури, звільненням слідчих і сьогодні це призвело до того, що адвокат родини загиблих Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування. Наша спільна дія мала би пришвидшити дії Генеральної прокуратури і Верховної Ради України в питанні делегування даних процесуальних повноважень саме Державному бюро розслідувань», – зазначив голова фракції «Європейська солідарність» у Тернопільській обласній раді Степан Барна.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*