Віктор Шумада: Україна неможлива без греко-католицької церкви

24 листопада у Палаці культури «Березіль» відбулися урочистості з нагоди 30-річчя виходу української греко-католицької церкви із підпілля. Про важливість розвитку української держави спільно із українською церквою зазначив  голова Тернопільської міської організації партії «Європейська солідарність» Віктор Шумада.

«Колись, будучи школярем, та коли у селі відновилася греко-католицька церква,  я запитав свою бабусю, де мене хрестили. Вона розповіла, що вдома, бо до церкви не можна було йти. Лише вдумаймося, яка це складна і титанічна була праця, щоб священики переховувалися ночами і не могли проводити службу Божу в храмах…», – розповів він.

Тож, за його словами, те, що 30 років тому українська греко-католицька церква вийшла із підпілля, не лише було цивілізаційним зламом. Це означало також відновлення української держави. Почали процвітати українська мова, українські цінності, та відроджуватися все те, що за багато десятиліть, будучи у Радянському Союзі, не було зруйноване.

«Сьогодні ми розуміємо, що неможлива Україна без української греко-католицької церкви, без її молитви, настанов та підтримки. Тож щиро дякуємо за цю нелегку багаторічну працю!», – звернувся до духовенства Віктор Шумада.

 

photo_2019-11-24_19-41-35 (2)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*