Володимир Дзудзило: Проблеми громади повинні вирішуватись в сільських радах, а не в Кабміні

Перед місцевими виборами-2015 обов’язково буде втілена в життя територіальна реформа – децентралізація. Держава вже починає робити перші кроки для реалізації реформи.
«Влада буде в руках людей, а конкретніше – в руках територіальної громади. Будувати нову школу чи реконструювати стару, покласти нову дорогу чи відремонтувати стару… ці і низку інших проблем краще видно з вікон адміністрацій чи з ганку сільської ради? З коридорів Кабміну чи вікна сільського голови? Ясна річ, що левова частка повноважень делегується на рівень громад. Та найважливіше те, що центральна влада поступається не лише повноваженнями і відповідальністю, але й фінансовими ресурсами.» – пояснює керівник секретаріату ТТО Партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка» Володимир Дзудзило.
Голів державних адміністрацій – не будуть призначати 
 Інститут голів державних адміністрацій, які нині призначаються з Києва, – скасовується. «Оперативне управління областями та районами переходить до обласних та районних виконавчих комітетів, які формуватимуться Радами відповідного рівня, що їх обирають люди. Виконкоми підзвітні та підконтрольні лише обраним радам відповідного рівня, і нікому більше!» – підкреслює Володимир Дзудзило.
Децентралізація не означає послаблення центральної влади в таких питаннях як оборона, зовнішня політика, національна безпека, верховенство права, дотримання громадянських свобод. Йдучи на широку децентралізацію, маємо надійно застрахуватися від спроб ворога використати нові й надзвичайно широкі повноваження місцевих громад для порушення суверенітету й територіальної цілісності.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*