Що приготував нам закон про місцеві вибори?

Депутати Верховної Ради України ухвалили в першому читанні закон про місцеві вибори.

Яких нововведень слід очікувати нам розповів народний депутат України від партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка» Тарас Юрик.

«Це простий законопроект, досить легкий у використанні і зрозумілий для виборців. Одна з найголовніших його переваг – запроваджує відкриті списки – для всіх населених пунктів більших за 90 000 мешканців, а також двотурові вибори мера для міст більших від 90 0000 мешканців.», – розповідає Тарас Юрик.

Законопроект розроблявся представниками більшості фракцій коаліції, спеціалістами та представниками громадськості.

Депутати таким рішенням підтримали ініціативу президента Петра Порошенка та вважають, що він зумовлений необхідністю змінити законодавство про місцеві вибори і схему, «яку запровадив Янукович для узурпації влади»

Законопроект передбачає, що місцеві вибори відтепер проходитимуть за новими виборчими системами.

« Для депутатів сiльських і селищних рад – зберігається чинна на сьогодні мажоритарна система відносної бiльшості в одномандатному виборчому окрузi. Депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських рад – обиратимуть за пропорційною виборчою системою з одночасним висуванням кандидатів в територіальних округах, на які поділяється багатомандатний округ», – пояснює Тарас Юрик.

В законі планують чітко встановити склад місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу. Вираховувати склад будуть  в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади чи проживають на території області, району, масиву міста. Відтак, мінімальна кількість депутатів ради – 10 при чисельності виборців до 500, максимальна – 80 депутатів при чисельності виборців понад 1,5 млн.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*